وبسایت شرکتی، ۱۰ دلیل برای این که شرکت شما باید وبسایت داشته باشد.

وبسایت شرکتی ، امروزه از مهمترین رکن های یک شرکت حرفه ای می باشد. حتی اگر کسب و کار شما اصلا ارتباطی به دنیای اینترنت نداشته باشد.

امروزه رقابت بین شرکت ها و کمپانی های بزرگ برای جذب مخاطبین و مشتریان، به یک جنگ بزرگ تبدیل شده است. جنگی که یکی از سلاح های قدرتمند آن، وبسایت ها می باشند.
اهمیت وبسایت ها زمانی مشخص می شود که امروزه افراد قبل از هر اقدامی در اینترنت نام شرکت هارا جستجو می کنیم. بر اساس آمار منتشر شده در اداپتیو مارکتینگ در سال ۲۰۱۷، ۹۷ درصد از افراد، برای پیدا کردن یک کسب و کار محلی در نزدیکی خودشان، از موتور های جستجو استفاده می کنند.

اهمیت یک وبسایت حرفه ای برای شرکت ها بر کسی پوشیده نیست، در این مقاله ۱۰ دلیل که شرکت شما به یک وبسایت احتیاج دارد را بررسی می کنیم.

طراحی وبسایت شرکتی

طراحی وبسایت شرکتی

شماره ۱:مشتری ها از شما انتظار دارند.

حتی اگر بهترین شرکت در حوزه خود باشید و رقیبان بسیاری از پشت سر خود گذاشته باشید، اگر مشتری نتواند شمارا در اینترنت پیدا کند، نمی تواند آنچنان که باید به شما اعتماد کند. شما نیاز دارید که برای جلب اعتماد مشتری به خودتان، از خودتان ردی در اینترنت بگذارید، ناشناخته بودن مشتری های شمارا می ترساند. اولین نقشی که یک وبسایت شرکتی ایفا می کند آن است که به مشتریان خود این باور را می دهد که ما پنهان نیستیم و همیشه در دسترس هستیم.

شماره ۲: اثبات اجتماعی به شما می دهد.

یک وبسایت شرکتی، سوابق شما را نشان می دهد. مشتریان بر اساس نظرات افراد دیگر در مورد شما، به سراغ شما می آیند. هنگامی که شما در وبسایت شرکت خود، سوابق همکاری و نظرات و رضایت مشتریان قبلی خود را به معرض نمایش قرار می دهید، مشتریان بیشتری به سمت شما می آیند. بهتر است علاوه بر وبسایت خود، از اهمیت شبکه های اجتماعی بر افزایش اثبات اجتماعی خود نیز بهره بگیرید.

شماره ۳: روایت هارا کنترل کنید.

هیچگاه نمی توان روایات مردم را کنترل کرد، مشتریان شما آزادانه می توانند در هر فضایی اعم از وبلاگ های شخصی، شبکه های اجتماعی و حتی به صورت شفاهی در جمع ها، داستانی از کسب و کار شما روایت کنند که می تواند بر کسب و کار شما تاثیر بگذارد. اما داشتن یک وبسایت با طراحی با کیفیت می تواند داستانی که می خواهید را به مشتریان جدید نشان دهد. یک وبسایت شرکتی که به صورت حرفه ای طراحی و محتوای آن تکمیل شده باشد، می تواند بر تصویری که مشتری از برند شما در ذهن خود می سازد تاثیر بسیار بگذارد. پس حواستان باشد که وبسایت شما قرار است چه داستانی را روایت کند.

شماره ۴: بیشینه کردن نرخ بازگشت سرمایه.

به ازای هر میزان از سرمایه گذاری خود، چه مقدار سود می کنید؟ یکی از هزینه های اصلی هر مجموعه، هزینه بازاریابی می باشد. در این دوران هزینه یک داشتن یک وبسایت حرفه ای به مراتب کمتر از هزینه ساخت و طراحی یک تابلو یا دکور حرفه ای برای دفتر شرکت شماست. یک سایت شرکتی حرفه ای بسیار کارامد تر از چاپ بروشور و تراکت ها می تواند برای شما مشتری جذب کند. در نظر بگیرید که وبسایت شما ۲۴ ساعت روز و هفت روز هفته در مقابل چشمان هزاران هزار نفر می تواند قرار بگیرد. با هزینه ای بسیار کمتر.

شماره ۵: افزودن بر اعتبار شرکت.

آمار منتشر شده نشان می دهد که ۷۵ درصد مخاطبان، بر اساس ظاهر یک وبسایت، در مورد اعتبار آن شرکت تصمیم گیری می کنند. در صورتی که یک وبسایت حرفه ای داشته باشید، از از لحاظ کارایی و ظاهر، جذاب تر از وبسایت رقبای شما باشد، قطعا اعتبار بیشتری به  کسب و کار خود می بخشید و از رقیبان خود جلوتر می زنید. پس اگر وبسایت دارید، اما وبسایت شما ظاهر جذابی ندارد، وقت آن است که حتما به فکر داشتن یک وبسایت شرکتی حرفه ای و جذاب باشید.

شماره ۶: رقابت ناعادلانه است.

دنیای وب، دنیای عادلانه نیست، در صورتی که وبسایت شما، در میان وبسایت رقبا تنها کمی بهتر ظاهر شود و جایگاه بهتری در موتور های جستجو داشته باشد، بیشتر از آن چیزی که منضافنه باشد، مشتری ها را به سمت شما روانه می کند، در دنیای وب، برنده سهم بسیار بیشتری از کیک را بر می دارد. داشتن یک وبسایت حرفه ای با سئو مناسب، شما را بیش از چیزی که تصور می کنید به جلو می برد.

شماره ۷: شبکه های اجتماعی محو می شوند.

اگر احساس می کنید تنها حضور در شبکه های اجتماعی کافی است، باید به چندین نکته دقت کنید، بودن در شبکه های اجتماعی ساده است، و قطعا بسیاری از رقبای شما یز آنجا حضور دارند، اما داشتن یک وبسایت است که اقدامی حرفه ای حساب می شود، از سمتی دیگر، شبکه های اجتماعی عمر دارند،کاربران ممکن است در مدت زمانی از شبکه های اجتماعی فعلی، که شما تمرکز خود را بر روی آن ها گذاشته اید، به شبکه های اجتماعی جدید تر کوچ کنند. شما باید بستری اختصاصی برای خود داشته باشید.

شماره ۸: ساعات کاری خود را افزایش دهید.

وبسایت شرکتی به عنوان ارائه و معرفی شرکت عمل می کند. در هر لحظه از ۲۴ ساعت شبانه روز می توانید تمام خدمات و محصولات خود را به هزاران نفر ارائه کنید. بدون آن که نیاز باشد، نیروی کار جدیدی برای این اقدام استخدام کنید.

شماره ۹: پیشنهاد های خود را به مشتریان خود نشان دهید.

در وبسایت شرکتی شما می توانید تمامی آپشن ها و بسته های خدماتی خود را به مشتریان نشان دهید، هنگامی چیدمان و نحوه ارائه استاندارد در وبسایت خود برای ارائه پیشنهادات خود داشته باشید، مشتری بالقوه به خوبی می تواند به مشتری بالفعل تبدیل شود، در حالی که در صورت نبودن وبسایت و معرفی آپشن ها و بسته های خود را با روش های مرسوم، این احتمال و کارایی بسیار کمتر است.

شماره ۱۰: ارتباطات و مکالمات بیشتری داشته باشید.

تصور کنید که در شرکتی قرار دارید و مدیر فروش ۵ دقیقه به صورت پیوسته در مورد ویژگی های محصول با شما صحبت کند، برخی از ویژگی هارا شما می دانید و دوست دارید از آن ها سریع گذر کنید و به سراغ سوالات اساسی خود بروید. اما مدیر فروش همچنان در حال حرف زدن است، آیا شما ترغیب به خرید می شوید؟

پر حرفی اصلا جذاب نیست، اما در دنیای وبسایت ها، مشاهده می شود که خواننده دقایق بسیاری در وبسایت می چرخد و خدمات و محصولات را بررسی می کند در حالی که اگر این دریافت اطلاعات از طریق تماس تلفی یا حضوری اتفاق بیافتد، اصلا جذاب نخواهد بود و احتمال خرید بسیار کاهش می یابد، زیرا مشتری احساس می کند شما دارید بیش از حد به او اطلاعات می دهید و قصد فریب دادن او را دارید ، در حالی که در دنیای وب اینگونه نیست. یک وبسایت شرکتی می تواند تمامی سوالات احتمالی ای که مخاطب در ذهن خود دارد را پاسخ دهد.

توجه کنید که امروزه افراد تمایل دارند ابتدا از طریق وب و نوشتاری، سپس به صورت تلفنی و بعد از آن به صورت حضوری برای پرسیدن سوالات خود اقدام کنند. در صورتی که وبسایت شرکت شما در این زمینه فعال نباشد، احتمالا مشتریان بسیاری را از دست خواهید داد.

وبسایت بد از نداشتن وبسایت می تواند بدتر باشد.

وبسایت یک شرکت، از مهمترین بخش های کسب و کار است که باید توجه ویژه ای به آن شود. حتی اگر حوزه فعالیت این شرکت به دنیای اینترنت هیچ ارتباطی نداشته باشد. اگر شرکت شما وبسایت حرفه ای ندارد، بدانید که هم اعتبار شرکت شما در خطر قرار دارد، هم مشتریان بالقوه بسیاری را از دست خواهید داد.

یک وبسایت شرکتی باید به گونه ای طراحی شود که به مجموعه شما اعتبار ببخشد و کسب و کار شما را توسعه دهد. در صورتی که وبسایت شما بد طراحی شود، نه تنها اثر مثبت نخواهد گذاشت حتی ممکن است تاثیر منفی بر مخاطبانی بگذارد که به وبسایت شما سر می زنند. برای همین طراحی دقیق و حرفه ای برای یک وبسایت شرکتی بسیار اهمیت دارد. شما می توانید طراحی وبسایت شرکتی خود را به جاوی دیزاین بسپارید تا بهترین کیفیت را دریافت کنید و اعتبار موسسه خود را افزایش دهید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست